NISZCZARKI - Konserwacja

Konserwacja niszczarki
KONSERWACJA

Jak dbać o prawidłową eksploatację?

Przede wszystkim należy stosować się do wskazówek zawartych w instrukcji obsługi. Inaczej bowiem wygląda konserwacja i eksploatacja urządzeń budżetowych, a inaczej tych z najwyższej półki. Te drugie posiadają wiele systemów i zabezpieczeń, które praktycznie czynią je urządzeniami bezobsługowymi. Co jeśli nie posiadamy urządzenia z najwyższej półki?

Należy nie przeciążać urządzenia, gdyż większość z nich (szczególnie niszczarki domowe) nie nadaje się do pracy ciągłej. Trzeba też pamiętać, aby nie podawać zbyt dużej ilości papieru do szczeliny podawczej. Nie wolno również niszczyć materiałów, do których niszczarka nie jest przystosowana. By niszczarka długo nam służyła należy usuwać z dokumentów zszywki i spinacze biurowe, także w modelach, które są na nie odporne – niszczarki służą do niszczenia papieru, a nie metalowych części…

Należy nie przeciążać urządzenia, gdyż większość z nich (szczególnie niszczarki domowe) nie nadaje się do pracy ciągłej. Należy też pamiętać, aby nie podawać zbyt dużej ilości papieru do szczeliny podawczej. Nie należy również niszczyć materiałów do których niszczarka nie jest przystosowana.

Niszczarka jak każde urządzenie mechaniczne pracujące w ciężkich warunkach wymaga smarowania. Tutaj z pomocą przychodzi olej do smarowania noży tnących.

Możemy także użyć specjalnych kopert nasączonych olejem. To proste i bezproblemowe rozwiązanie: gotową, nasączoną olejem kopertę wystarczy zniszczyć wpuszczając do szczeliny podawczej, noże automatycznie zostaną nasmarowane odpowiednim olejem. Unikniemy ewentualnego przypadkowego rozlania oleju na ubranie czy biurko, a niszczarka zostanie zabezpieczona.

W najwyższych modelach proces olejenia odbywa się automatycznie i tutaj należy tylko wymieniać pojemnik z olejem, gdy poprzedni się skończy. Oczywiście urządzenie poinformuje o tym fakcie.

X

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz sklep internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityką prywatności