System GOLDCOVER pozwala na samodzielne złocenie/nabłyszczanie i tłoczenie na materiałach eksploatacyjnych (okładkach, książkach i innych) wykonanych z odpowiednich tworzyw sztucznych, litej tektury, papieru, skóry itp. za pomocą urządzeń zwanych złociarkami. Folia odbijana jest pod wpływem nacisku przy odpowiednio dobranej temperaturze za pośrednictwem specjalnych czcionek i/lub matryc (ze wzorem lub logiem). W przypadku tzw. tłoczenia na ślepo proces przebiega bez udziału folii i może być przeprowadzony z pomocą temperatury lub na zimno.
Wytrzymała prasa wraz z grzałką poprzez matryce lub czcionki przenosi kolorowe folie na różnego rodzaju materiały. Zalecamy twarde okładki OPUS systemu METALBIND lub C-BIND.
Idealne wykończenie Twoich dokumentów! Prace magisterskie, licencjackie, doktorskie, dyplomy, albumy, kroniki, książki, listy gratulacyjne, menu itp.
Czcionki wykonane są z mosiądzu i oferowane są w zestawach zwanymi MASTER SET. Każdy zestaw jest w określonym języku narodowym (np. en, de, fr, es, itp), kroju czcionki (np. Standard, Serif, Serif Italic, Block) i rozmiarze: 4 mm / 5,5 mm / 9 mm / 16 mm. Zestawy czcionek zawierają małe i duże litery oraz znaki interpunkcyjne i cyfry.
Sprawdź naszą listę krojów czcionek. Aby wyświetlić plik PDF, potrzebujesz odpowiedniego oprogramowania, np. Adobe Acrobat Reader.
Pojedyncze lub wieloliniowe ramki na czcionki.
W ofercie firmy OPUS dostępnych jest 5 standardowych wielkości czcionek:
INFORMACJE DODATKOWE:
GOLDCOVER – Rodzaje ramek dla urządzeń Goldpress 4+ i Imagepress
Grzałki w urządzeniu Goldpress 4+ i Imagepress mają dokładkie taki sam wymiar (180 × 50 mm) dlatego też ramki do powyższych urządzeń też są te same.
Zależnie od Twoich potrzeb można dobrać następujące rodzaje ramek:
GOLDCOVER – Rodzaje ramek dla urządzeń Goldpress 5 i Masterpress 02
W urządzeniach Goldpress 5 i Masterpress 02 zastosowano innowacyjny system wykorzystujący wymienne ramki. Wraz z urządzeniem otrzymują Państwo tzw. ramkę główną (O.MASTER FRAME) w której umieszczamy wybraną ramkę wewnętrzną z liniami, a następnie w tej ramce układamy czcionki.
Zależnie od Twoich potrzeb można dobrać następujące rodzaje ramek wewnętrznych:
GOLDCOVER – Rodzaje ramek dla urządzeń MASTERPRESS (BEZ MASTERPRESS 02)
W urządzeniach MASTERPRESS (BEZ MASTERPRESS 02) zastosowano najbardziej złożony system pozwalający na najbardziej dokłade ułożenie czcionek w ramkach. Wraz z urządzeniem otrzymują Państwo tzw. ramkę główną (O.MASTER FRAME MP) w której umieszczamy wybraną ramkę wewnętrzną typu jedna linia (O.SINGLE FRAME MPE / MP01) lub wielolinia (O.FRAME MPE / MP01), a następnie w tej ramce układamy czcionki.
Zależnie od Twoich potrzeb można dobrać następujące rodzaje ramek wewnętrznych typu jednolinia:
lub wielolinia:
Zestawy czcionek MASTER SET są przechowywane w specjalnych pojemnikach: O.FONT CONTAINER (uniwersalny kontener na wszystkie wersje językowe czcionek) lub O.NATIONAL FONT CONTAINER (kontener na określony język narodowy (en, de itp.).
Matryce predefiniowane Matryce wykonane z mosiądzu, np. z napisem "PHOTOBOOK". |
Matryce indywidualne OPUS oferuje pełna usługę produkcji matrycy na podstawie Twoje projektu (np. logo). Matryca taka przygotowana jest do użytku ze sprzętem firmy OPUS. Dzięki temu teraz jesteś gotowy, aby wyzłocić swój profesjonalny projekt. |
Kiedy projektujesz swoją matrycę, powinieneś pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pozwoli Ci to uniknąć błędów, które mogłyby wydłużyć realizację zamówienia i wygenerować dodatkowe koszty. Stosując się do poniższych wskazówek, zaoszczędzisz czas, zasoby i unikniesz wykonywania tej samej pracy kilkukrotnie.
Wybierz z poniższej listy matrycę kompatybilną z Twoim urządzeniem i w takim rozmiarze, jakiego potrzebujesz. Pamiętaj, że potrzebujesz także ramki O.Matrix odpowiedniej do wybranego przez Ciebie rozmiaru matrycy. Niektóre matryce wymagają specjalnej ramki (O.Matrix Frame) lub specjalnej płyty (O.Matrix Base lub O.Screw Matrix Base). Ramki i matryce znajdziesz w naszym sklepie. W razie wątpliwości skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy udzielą Ci wszelkich informacji i pomogą dobrać odpowiednie akcesoria.
Uwaga! Pamiętaj, że długość i szerokość obszaru tłoczenia na gorąco powinna być co najmniej o 1 mm mniejsza od rozmiaru wybranej przez Ciebie matrycy. Zalecamy również, aby łączna powierzchnia pojedynczego bloku drukującego nie przekraczała 20 cm².
Aby rezultat grawerowania był jak najlepszy, powinieneś dostarczyć nam projekt w krzywych (pliki w rozszerzeniach .cdr, .eps, .si, .pdf) lub w jak najwyższej rozdzielczości w pikselach, co najmniej 300 pikseli na cal (pliki w rozszerzeniach .psd, .jpg, .tif, .bmp). Pamiętaj, że projekty zawierające dużo szczegółów, ale dostarczone w niskiej rozdzielczości, będą wymagały sporo czasu i pracy, by dostosować je do standardów wymaganych dla naszego sprzętu grawerującego. Wygeneruje to dodatkowe koszty.
Uwaga! Możesz także przesłać nam swój projekt, a my przygotujemy dla Ciebie wycenę dostosowania go do wymagań naszego sprzętu i stworzenia plików niezbędnych do realizacji Twojego zamówienia.
Pamiętaj, by przed przesłaniem do nas projektu upewnić się, że plik nie zawiera żadnych błędów i wszystkie zawarte w nim informacje są prawidłowe, a finalny projekt jest dokładnie taki, jaki chciałbyś, żeby był.
Nic prostszego – jeśli skompletowałeś wszystkie informacje na temat swojego zamówienia, a projekt Twojej matrycy jest odpowiednio przygotowany, napisz do nas i wyślij nam swój projekt.
Specjalna folia w rolkach do tłoczenia na gorąco na okładkach i kanałach. Dostępne różne kolory i formaty.
Specjalna folia w arkuszach do tłoczenia na gorąco na okładkach i kanałach. Dostępne różne kolory i formaty.
Mały, kompaktowy i przenośny, ale w pełni profesjonalny sprzęt do złocenia i tłoczenia niestandardowego tekstu i nagłówków na notesach, małych kalendarzach, pamiętnikach itp.
Łatwy w użyciu sprzęt, idealny do złocenia i tłoczenia na gorąco, idealny do małych lub większych tekstów, logo. Przeznaczony do wszystkich rodzajów okładek: twardych, miękkich, plastikowych, skórzanych oraz do powierzchni teksturowanych.
Profesjonalny sprzęt do złocenia i tłoczenia na gorąco. Idealne do złocenia nazwisk, tytułów na książkach, pracach dyplomowych, fotoksiążkach i wielu innych. Elektroniczny wyświetlacz pokazuje regulowaną temperaturę (do 190°C), czas tłoczenia, siłę nacisku, długość przewijania folii, kontrolę wysokości stopy i licznik. Przy nacisku do 5 ton maszyny z tej grupy świetnie nadają się dla małych firm drukarskich nowych w branży złoceń lub jako uniwersalna maszyna do mniejszej ilości złoceń dla doświadczonej firmy w branży złoceń posiadającej bardzo wydajne maszyny.
Moduł do złocenia i tłoczenia na gorąco do bindownicy kanałowej Atlas 300 mono.
Krok 1 Wybierz czy chcesz złocić za pomocą matryc czy czcionek? |
Krok 2 Jeśli chcesz złocić za pomocą matrycy, umieść odpowiednio przygotowaną matrycę w ramce głównej. |
Krok 3 Natomiast jeśli chcesz złocić za pomocą czcionek, umieść czcionki do odpowiedniej ramce, a następnie ramkę z czcionkami umieść w ramce głównej. |
Krok 4 Załóż ramkę główną na grzałkę urządzenia. |
Krok 5 Włóż materiał na którym będziesz złocić (np. okładka twarda systemu METALBIND lub C-BIND) pod grzałkę urządzenia. |
Krok 6 Wybierz swój ulubiony kolor folii i ułóż go między grzałką, a materiałem, na którym będziesz złocić. |
Krok 7 Wykonaj złocenie. |
Gotowe! Właśnie wykonaliśmy złocenie z tłoczeniem. |
Porada 1.
Pamiętaj, aby ułożyć folię do złoceń na gorąco błyszczącą stroną do góry (patrz rysunek).
Jeśli zrobisz to na odwrót (błyszczącą stroną do dołu), folia przyklei się do matrycy lub/i do czcionek (patrz rysunek).
Porada 2.
Czcionki 16 mm mają dwa okrągłe wyżłobienia, które umożliwiają łatwiejsze przenoszenie i umieszczanie czcionek oraz jeden znacznik wskazujący podstawę czcionki. Pamiętaj, że znacznik zawsze musi znajdować się na dole (patrz rysunek)!
Ten przykład pokazuje, jak nie należy układać czcionki (patrz rysunek).
Czcionki 9 mm i 5,5 mm mają dwa okrągłe wyżłobienia, umożliwające łatwiejsze przenoszenie i umieszczanie czcionek. Nie posiadają znacznika. Okrągłe wyżłobienie, które znajduje się bliżej krawędzi czcionki, wskazuje podstawę czcionki. Pamiętaj, że wyżłobienie zawsze musi znajdować się na dole (patrz zdjęcie)!
Ten przykład pokazuje, jak nie należy układać czcionki (patrz rysunek).
Czcionki 4 mm i 3,2 mm mają tylko znacznik wskazujący podstawę czcionki. Pamiętaj, że znacznik zawsze musi znajdować się na dole (patrz rysunek)!
Ten przykład pokazuje, jak nie należy układać czcionki (patrz rysunek).
Porada 3.
Matryce o grubości 10 mm mocujemy bezpośrednio w ramce głównej (O.MASTER FRAME) lub w przypadku małych matryc odpowiednio przystosowanych w liniach tekstowych (patrz rysunek).
W przypadku matryc o grubości 6 mm, matryce należy przymocować do płyty (O.SCREW MATRIX BASE) za pomocą śrub lub przykleić do płyty (O.MATRIX BASE) za pomocą specjalnego kleju termoprzewodzącego (O.MATRIX GLUE), a następnie umieścić w ramce głównej (O.MASTER FRAME)(patrz rysunek).
Porada 4.
W przypadku tłoczenia na gorąco za pomocą matrycy wraz z czcionkami pamiętaj o odpowiednij regulacji płyty. Zauważ, że czcionki zazwyczaj mają większą głębokość penetracji.
Porada 5.
Pojemnik pomaga utrzymać porządek i zwiększa wydajność w pracy z czcionkami (patrz zdjęcie).
Oznaczenia na pojemnikach pomagają znaleźć właściwą czcionkę i umieścić czcionkę z powrotem na swoim miejscu (patrz zdjęcie).
Porada 6.
Tak, można zamocować małą matrycę w liniach przeznaczonych na czcionki, ale muszą one mieć określony rozmiar, a co najważniejsze matryca musi mieć specjalną krawędź, która pozwala na odpowiednie mocowanie (patrz rysunek).
Polecamy zakup naszych produktów u partnerów handlowych zlokalizowanych w całej Polsce. Nasi partnerzy doradzą w wyborze najlepszych urządzeń biurowych.
Znajdź punkt sprzedażyKorzystaj z panelu dilera, w którym udostępniamy informacje dot. naszego asortymentu, warunki sprzedaży oraz materiały marketingowe.
Zaloguj się