+48 32 420 11 11

pon. - pt.: 08:00 - 16:00

Najlepsze obcinarki i gilotyny – TOP 10 urządzeń do biura

Potrzeba przycięcia dokumentu lub pliku kartek pojawia się niemal w każdej firmie. Cięcie papieru z wykorzystaniem nożyczek może okazać się niewystarczająco precyzyjne. Do wykonywania tego typu zadań służą obcinarki i gilotyny, które umożliwiają docinanie arkuszy do interesujących nas wymiarów. Przygotowaliśmy listę 10. rekomendowanych modeli, które będą odpowiednie dla biur i zakładów obsługujących różne ilości dokumentów papierowych.

Kiedy warto kupić gilotynę lub obcinarkę do biura?

Przedsiębiorstwa, które chcą budować profesjonalny wizerunek w oczach klientów, powinny zadbać o staranne przygotowywanie wszystkich materiałów firmowych. W asortymencie urządzeń biurowych ważną pozycję zajmują gilotyny oraz obcinarki do papieru, które wykorzystuje się do precyzyjnego cięcia różnego rodzaju dokumentów.

Cięcie arkusza papieru gilotyną w biurze
Gilotyny do papieru okazują się niezbędne, gdy zależy nam na profesjonalnym efekcie

Ze względu na rodzaj zastosowanego napędu gilotyny do papieru możemy podzielić na trzy typy:

Do biur polecamy gilotyny ręczne oraz elektryczne. Ostatni typ gilotyn z dociskiem hydraulicznym przeznaczony jest do profesjonalnego zastosowania w zakładach introligatorskich i drukarskich.

 

Obcinarki do papieru (nazywane też trymerami) dzielą się na dwa rodzaje:

Dużą zaletę obcinarek do papieru stanowi dostępna w wielu modelach możliwość wyboru noży o różnym kształcie, np. falistym, prostym, perforującym lub bigującym. Zastosowanie danego typu noża pozwala uzyskać określony efekt cięcia. 

Nóż do gilotyn IDEAL 6650/6655/6660
Noże do gilotyn mogą przybierać różny kształt, zwiększając zakres zastosowań

Biurowe gilotyny i obcinarki możemy wykorzystać do przygotowywania różnych materiałów firmowych. Z powodzeniem posłużą nam do docinania standardowej dokumentacji biurowej, np. formularzy, faktur czy raportów, a także zaproszeń, materiałów reklamowych, czy fotografii. Poszczególne typy urządzeń mogą obsługiwać różne formaty papieru (A3, A4).

 

Sprawdź:

Obcinarki i gilotyny do biura – 10 modeli polecanych przez naszych ekspertów

Nasi specjaliści wytypowali 10 obcinarek i gilotyn, które sprostają oczekiwaniom różnych zakładów pracy. W zestawieniu znajdują się kompaktowe urządzenia przeznaczone do cięcia pojedynczych kartek, a także urządzenia o dużej wydajności i licznych opcjach dodatkowych, zaprojektowanych w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorstw produkujących duże ilości materiałów papierowych np. zakładów introligatorskich i poligraficznych.

1. Profesjonalna obcinarka krążkowa ze stojakiem IDEAL 0105 U

Obcinarka IDEAL 0105 U wyposażona jest w wygodny stojak. Model ten przeznaczony jest przede wszystkim do profesjonalnych zastosowań, np. w drukarniach. Możemy go polecić do biur, które przygotowują duże ilości materiałów papierowych.

 

Urządzenie zostało wyposażone w bezpieczną głowicę tnącą z obrotowym ostrzem, samoostrzący się nóż krążkowy ze stali hartowanej oraz przeciwostrze wykonane ze stali nierdzewnej. Obcinarka oferuje długość linii cięcia 1050 mm i maksymalną grubość cięcia 0,8 mm. Specjalna osłona bezpieczeństwa minimalizuje ryzyko skaleczeń podczas korzystania ze sprzętu.  

Obcinarka krążkowa ze stojakiem IDEAL 0105 U
Obcinarka krążkowa ze stojakiem IDEAL 0105 U

2. Obcinarka krążkowa IDEAL 1031

Druga propozycja to obcinarka krążkowa DEAL 1031 do obsługi formatu A3. Obcinarka zapewnia precyzję cięcia, łatwą obsługę oraz estetyczny wygląd dokumentów, niezwykle ważny w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Jej konstrukcja pozwala na dokładne ustawienie wymiarów i kąta cięcia, ponadto obcinarka wyposażona jest w podziałkę milimetrową i centymetrową. Za jej pomocą możesz obciąć jednorazowo do 6 kartek jednocześnie.

obcinarka ideal 1031 1691054150
Obcinarka krążkowa IDEAL 1031

3. Obcinarka krążkowa OPUS roloCUT A4

Obcinarka OPUS roloCUT A4 to ekonomiczna i praktyczna alternatywa dla biurowych narzędzi tnących. Pozwala na docinanie arkuszy A4 do dowolnych formatów i pod różnym kątem. Zastosowano w niej wykonane z wysokogatunkowej stali ostrze i listwę docinającą o kształcie umożliwiającym samoostrzenie się tych elementów tnących. Jednorazowo urządzenie pozwala na docięcie do 10 kartek o gramaturze 70 g/m2. Użytkownicy doceniają także łatwość i wygodę obsługi.

Obcinarka krążkowa OPUS roloCUT A4
Obcinarka krążkowa OPUS roloCUT A4

4. Obcinarka nożycowa IDEAL 1142

W naszym zestawieniu polecanych urządzeń do cięcia papieru nie mogło zabraknąć obcinarki nożycowej IDEAL 1142. Wyposażona jest w innowacyjny specjalnie naostrzony nóż, niewymagający osłony bezpieczeństwa. Za pomocą obcinarki IDEAL 1142 możemy przeciąć jednocześnie do 15 kartek o gramaturze 70 g/m2 i maksymalnym formacie A3. Na podstawie urządzenia znajdziesz podziałkę milimetrową i calową ułatwiającą przycinanie papieru do odpowiednich wymiarów.

Obcinarka nożycowa IDEAL 1142
Obcinarka nożycowa IDEAL 1142

5. Obcinarka nożycowa OPUS euroCUT A4

Szukasz precyzyjnej obcinarki, która jest jednocześnie lekka i poręczna? Obcinarka nożycowa OPUS euroCUT A4 może być idealnym wyborem. Model ten wyposażony jest w przydatne szablony formatów oraz wygodną podziałkę milimetrową. Dzięki ruchomemu ogranicznikowi formatu dokładnie przygotujesz dokumenty do cięcia. Bezpieczne użytkowanie zapewnia plastikowa osłona noża. Co ważne, urządzenie to dostępne jest również w wersji przeznaczonej do cięcia dokumentów o formacie A3. Jeśli więc zależy Ci na docinaniu większych formatów, sprawdź obcinarkę OPUS euroCUT A3.

Obcinarka nożycowa OPUS euroCUT A4
Obcinarka nożycowa OPUS euroCUT A4

6. Gilotyna ręczna IDEAL 4305

Kategorię najlepszych gilotyn do zastosowania biurowego otwiera gilotyna IDEAL 4305. Urządzenie to śmiało możemy nazwać bestsellerem w portfolio producenta. Model ten wyposażony jest w ręczną korbę i taśmę pomiarową z boku, która ułatwia pozycjonowanie siodła. Autorski system wymiany noży gwarantuje bezpieczne korzystanie z urządzenia. Gilotyna ręczna IDEAL 4305 może obsłużyć arkusze o formacie do A3 i oferuje maksymalną grubość cięcia 40 mm.

Gilotyna ręczna IDEAL 4305
Gilotyna ręczna IDEAL 4305
7. Gilotyna elektryczna IDEAL 4350

Do zakładów, w których obsługuje się duże ilości dokumentów papierowych, rekomendujemy gilotynę elektryczną IDEAL 4350. Jest to nowoczesna gilotyna z automatycznym dociskiem, zapewniająca wysoką wydajność. Jej ważną część stanowi elektroniczna skala pomiarowa wyrażona w milimetrach i calach, dzięki której możemy uzyskać najwyższą precyzję.

Gilotyna elektryczna IDEAL 4350
Gilotyna elektryczna IDEAL 4350
8. Gilotyna elektryczna IDEAL 4815

Gilotyna IDEAL 4815 to propozycja skierowana do osób, które szukają urządzenia o wysokiej wydajności. Za sprawą precyzyjnych ostrych noży oraz mocnego silnika model ten zapewnia grubość cięcia do 80 mm. Linia cięcia 475 mm umożliwia obcinanie formatu A3+. Gilotyna została wyposażona w opatentowane przyciski EASY-CUT, które zapewniają prostą i bezpieczną obsługę oburęczną.

Gilotyna elektryczna IDEAL 4815
Gilotyna elektryczna IDEAL 4815
9. Gilotyna elektryczna IDEAL 4860

Gilotyna IDEAL 4860 to jedno z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku z kurtyną bezpieczeństwa sterowaną podczerwienią. Wyposażona jest w elektroniczne pokrętło ręczne do pozycjonowania siodła, przyciski EASY-CUT oraz profesjonalny dotykowy panel, który pozwala na zapisanie aż 99 programów. Gilotyna IDEAL 4860 dysponuje także długością linii cięcia 475 mm przy maksymalnej jego grubości 80 mm.

Profesjonalna gilotyna elektryczna IDEAL 4860
Profesjonalna gilotyna elektryczna IDEAL 4860
10. Profesjonalna gilotyna elektryczno-hydrauliczna IDEAL The 56

Na koniec propozycja dla zakładów drukarskich i introligatorskich. Gilotyna IDEAL The 56 to profesjonalne urządzenie nowej generacji o napędzie elektryczno-hydraulicznym, obsługiwane za pomocą wysokiej jakości ekranu dotykowego o przekątnej 15,6 cala.

 

Gilotyna wyposażona jest w rozbudowane oprogramowanie, za pomocą którego ustawisz wszystkie niezbędne parametry. Precyzyjna prowadnica noża, elektroniczny monitoring nacisku, optyczne wyświetlanie linii cięcia, zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy regulowana wysokość stołu gwarantują obsługę na najwyższym poziomie.

Profesjonalna gilotyna elektryczno-hydrauliczna IDEAL The 56
Profesjonalna gilotyna elektryczno-hydrauliczna IDEAL The 56

Gilotyny i obcinarki w ofercie OPUS

Jeśli nie jesteś pewny, który model obcinarki lub gilotyny do papieru będzie najlepszym wyborem dla Twojego biura, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące budowy poszczególnych modeli urządzeń oraz sposobu ich działania. Sprawdź ofertę:

Zobacz również: