+48 32 420 11 11

pon. - pt.: 08:00 - 16:00

Niszczarki

Dowiedz się, jak bezpiecznie i skutecznie niszczyć dokumenty. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące obowiązujących przepisów prawa w zakresie bezpiecznego wykorzystywania, przechowywania i usuwania danych osobowych. Opisujemy, czym różnią się poszczególne typy niszczarek do papieru. Nasi eksperci doradzają, jak wybrać idealną niszczarkę do biura i domu.

 

Jak wybrać niszczarkę do płyt CD/DVD/Blu-ray?

Rewolucja cyfrowa ogranicza zapotrzebowanie na fizyczne nośniki danych, jednak z różnych powodów wciąż możemy się z nimi zetknąć w wielu firmach i instytucjach. Dlatego organizacje powinny mieć opracowane procedury oraz standardy w zakresie skutecznego niszczenia płyt CD/DVD/Blu-ray. Dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, kupując niszczarkę przeznaczoną do tego celu.

czytaj całość

15 najważniejszych pytań przy wyborze niszczarki

Zastanawiasz się nad zakupem niszczarki do swojego domu lub biura? W artykule odpowiadamy na 15 najczęstszych pytań zadawanych przez naszych klientów, którzy szukają niszczarek najlepiej dopasowanych do swoich potrzeb.

czytaj całość

Jak niszczyć dokumenty zgodnie z RODO?

Wszystkie podmioty, które gromadzą i przetwarzają dane osobowe, zobowiązane są do ochrony tych danych przed nieuprawnionym dostępem. Wprowadzenie RODO ma na celu regulację kwestii związanych z bezpiecznym wykorzystywaniem, przechowywaniem i usuwaniem danych osobowych. Sprawdź, w jaki sposób powinno przebiegać niszczenie danych lub dokumentów zapisanych na różnych nośnikach zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem.

czytaj całość

Niszczarki - klasy ochrony

Sprawdź klasy tajności niszczenia dokumentów zgodnie z normą DIN 66399, a także stopnie tajności dokumentów w kategoriach P, O, T, E, F oraz H.

czytaj całość

Niszczarki - dobór niszczarki

Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której musiał w bezpieczny sposób pozbyć się dokumentów. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze niszczarki.

czytaj całość