+48 32 420 11 11

pon. - pt.: 08:00 - 16:00

Blog

Jak laminować papier o niestandardowym kształcie, jak na przykład pomoce dydaktyczne czy wycinanki w szkołach lub przedszkolach?

Laminowanie materiałów o niestandardowych kształtach to częsty przypadek zwłaszcza w pracy nauczycieli i wychowawców, którzy chcą trwale zabezpieczać prace dzieci czy pomoce dydaktyczne, w tym również wycięte elementy o nieregularnych kształtach. Takich materiałów nie należy jednak laminować tak samo jak dokumentów o typowym formacie odpowiadającym rozmiarowi folii laminacyjnych, ponieważ folia mogłaby się zaciąć wewnątrz urządzenia. Jak zatem postępować w takim przypadku? To proste!

czytaj całość

Jak dbać o dystrybutor wody Miraqua, aby służył przez wiele lat?

Dystrybutor wody Miraqua to wygodne rozwiązanie w zakresie zdrowego trybu życia i jego komfortu. Swobodny i szybki dostęp do czystej, wzbogaconej w minerały wody o różnych temperaturach ułatwia codzienne nawadnianie organizmu i przygotowywanie ulubionych napojów z zachowaniem wszystkich ich właściwości. Aby jednak w pełni cieszyć się smakiem i atrybutami podawanej przez dystrybutor wody oraz oferowanymi przez urządzenie funkcjami, należy odpowiednio zadbać o jego kondycję. Wszelkie wskazówki i instrukcje dotyczące pielęgnacji Twojego dystrybutora znajdziesz w niniejszym artykule.

czytaj całość

Sterylizacja powietrza w domu z oczyszczaczami Airfree

Rynek urządzeń służących do usuwania zanieczyszczeń z powietrza rośnie z każdym rokiem. Poza oczyszczaczami wyposażonymi w filtry dostępne są także modele wykorzystujące metodę sterylizacji. Dowiedz się, na czym polega ta technologia, a także jaka jest jej skuteczność w porównaniu z oczyszczaczami wyposażonymi w klasyczne filtry.

czytaj całość

Zalety kalendarzy książkowych

Ręczne sporządzanie zapisków sprzyja zapamiętywaniu informacji i pozwala zapisywać je w absolutnie dowolny sposób. Czasem łatwiej jest zaplanować dzień, zorganizować spotkanie czy po prostu poukładać sobie to, co kłębi się w głowie, zapisując wszystko w formie tabeli bądź mapy myśli. Zastanawiasz się, czy warto korzystać z kalendarza papierowego? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak! Przeczytaj, dlaczego warto to robić także w dobie cyfryzacji.

czytaj całość

Bindowanie dla początkujących: wszystko, co musisz wiedzieć

Czy chciałbyś, aby Twoja dokumentacja była oprawiona profesjonalnie? Bindowanie pozwala uzyskać elegancki wygląd dokumentów papierowych, który jest szczególnie istotny w przypadku materiałów projektowych, reklamowych i handlowych. Przedstawiamy najważniejsze informacje i wskazówki, dzięki którym zachwycisz swoich partnerów biznesowych profesjonalną oprawą dokumentacji. A bindować można na wiele sposobów…

czytaj całość

Jak urządzić domowe biuro? 7 urządzeń w domowym biurze

Domowe biura stają się coraz częściej głównymi ośrodkami naszej aktywności zawodowej.  Odpowiednio dobrane sprzęty nie tylko ułatwiają wykonywanie zadań, ale też inspirują do dalszego rozwoju i twórczego myślenia. Poznaj 7 urządzeń, które powinny znaleźć się w każdym nowoczesnym domowym biurze.

czytaj całość

Ergonomia pracy biurowej

Nieprawidłowa organizacja stanowiska pracy może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, produktywność oraz zdrowie. Niezależnie od tego, czy pracę wykonujemy w biurze, czy w naszym domu, powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o stworzenie wygodnej i bezpiecznej przestrzeni. Sprawdź, jakie czynniki wypływają na ergonomię pracy biurowej.

czytaj całość

Jak zapakować paczkę?

Przedsiębiorcy z branży e-commerce doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na zadowolenie klientów oraz koszty prowadzenia biznesu ma prawidłowe pakowanie towarów. Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą Ci zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczek opuszczających magazyn.

czytaj całość

Najlepsze obcinarki i gilotyny – TOP 10 urządzeń do biura

Potrzeba przycięcia dokumentu lub pliku kartek papieru pojawia się niemal w każdej firmie. Cięcie papieru z wykorzystaniem nożyczek może okazać się niewystarczająco precyzyjne. Do wykonywania tego typu zadań służą obcinarki i gilotyny, które umożliwiają docinanie arkuszy do interesujących nas wymiarów. Przygotowaliśmy listę 10. rekomendowanych modeli, które będą odpowiednie dla biur i zakładów obsługujących różne ilości dokumentów papierowych.

czytaj całość

Czym ciąć papier? Narzędzia do precyzyjnego cięcia papieru

Papier to łatwy w obróbce materiał, znajdujący szereg zastosowań w pracy biurowej. Jeśli zależy nam na uzyskaniu konkretnego formatu papieru, konieczne będzie wykorzystanie odpowiedniego sprzętu. Sprawdź sposoby na szybkie i wygodne cięcie papieru. Zobacz, jakie urządzenia pomogą Ci w uzyskaniu jego idealnego rozmiaru.

czytaj całość

Analiza trendów w pracy biurowej w Polsce 2023

Polska na tle krajów Europy Środkowej wyróżnia się szczególnie dynamicznym rozwojem sektora usług, w którym kluczową rolę odgrywają pracownicy biurowi. Czym charakteryzuje się ta grupa? Sprawdź najciekawsze statystyki i trendy dotyczące pracowników umysłowych w Polsce w 2023 r.  

czytaj całość

15 najważniejszych pytań przy wyborze niszczarki

Zastanawiasz się nad zakupem niszczarki do swojego domu lub biura? W artykule odpowiadamy na 15 najczęstszych pytań zadawanych przez naszych klientów, którzy szukają niszczarek najlepiej dopasowanych do swoich potrzeb.

czytaj całość

Jak niszczyć dokumenty zgodnie z RODO?

Wszystkie podmioty, które gromadzą i przetwarzają dane osobowe, zobowiązane są do ochrony tych danych przed nieuprawnionym dostępem. Wprowadzenie RODO ma na celu regulację kwestii związanych z bezpiecznym wykorzystywaniem, przechowywaniem i usuwaniem danych osobowych. Sprawdź, w jaki sposób powinno przebiegać niszczenie danych lub dokumentów zapisanych na różnych nośnikach zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem.

czytaj całość

Różnice między bindowaniem w systemach METALBIND i C-BIND

Czy jest możliwe szybkie i proste bindowanie dokumentów bez konieczności dziurkowania, klejenia i zszywania papieru? Oczywiście! Systemy bindowania METALBIND i C-BIND to zdecydowanie najłatwiejsze systemy bindowania dokumentów. Bindownice pracujące w obu systemach obsługuje się niezwykle prosto, a dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych okładek i akcesoriów bez problemu oprawisz dokumentację dokładnie tak, jak chcesz. Ale który system wybrać: METALBIND czy C-BIND? Sprawdź, czym się różnią!

czytaj całość

Niszczarki - klasy ochrony

Sprawdź klasy tajności niszczenia dokumentów zgodnie z normą DIN 66399, a także stopnie tajności dokumentów w kategoriach P, O, T, E, F oraz H.

czytaj całość

Nablatowe, bezbutlowe dystrybutory wody – czy warto?

Pracodawcy mają obowiązek zapewnienia swoim pracownikom wody pitnej. W przestrzeniach biurowych najczęściej spotykamy klasyczne dystrybutory z ciężkimi plastikowymi butlami. W ostatnim czasie pojawiły się jednak dużo bardziej funkcjonalne i estetyczne rozwiązania. Opisujemy, jak działają nablatowe, bezbutlowe dystrybutory wody i rekomendujemy kilka sprawdzonych modeli. Sprawdź, dlaczego bezbutlowe dystrybutory do wody już niedługo staną się standardowym wyposażeniem biura.   

czytaj całość

Wszystko o wypełniaczach powietrznych do kartonów

Zastanawiasz się nad wykorzystaniem wypełniaczy powietrznych w swoim sklepie internetowym? Podpowiadamy, na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do samodzielnej produkcji tego typu wypełniaczy. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze rodzaje wypełniaczy powietrznych i dlaczego warto po nie sięgnąć.

czytaj całość

Najpopularniejsze rodzaje dystrybutorów wody

Woda to główny składnik ludzkiego organizmu. Jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Dlatego powinniśmy mieć łatwy dostęp do czystej i zdrowej wody zarówno w miejscu zamieszkania, jak i pracy. Coraz bardziej popularną alternatywą dla wody w plastikowych butelkach stają się dystrybutory wody. W artykule wskazujemy najpopularniejsze rodzaje tych urządzeń wraz z opisem sposobu ich działania. Rekomendujemy wybrane modele dystrybutorów idealne do zastosowania domowego i biurowego.

czytaj całość

Niszczarki - dobór niszczarki

Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której musiał w bezpieczny sposób pozbyć się dokumentów. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze niszczarki.

czytaj całość

Jak wybrać laminator do biura?

Zastanawiasz się nad zakupem laminatora biurowego, który zabezpieczy firmową dokumentację? Sprawdź nasz poradnik zakupowy, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Poznaj kilka rekomendowanych modeli laminatorów, które cieszą się dużą popularnością.

czytaj całość

Czym wypełnić karton? 15 sposobów na wypełnienie pudełka

Jeśli chcemy, aby każdy etap obsługi klienta w naszym sklepie e-commerce był profesjonalny, musimy zadbać także o bezpieczną dostawę. Estetyczne opakowanie produktu przygotowanego do wysyłki to jeden z elementów kształtowania wizerunku firmy w oczach klienta. Podpowiadamy, jak wybrać praktyczną, a przy tym ekologiczną formę wypełnienia paczki, tak by zapewnić bezpieczną dostawę i zadowolić klienta.

czytaj całość

Porównanie lamiantorów biurowych uniLAM A3 Basic i uniLAM A3

Laminowanie pozwala uzyskać estetyczny wygląd dokumentów i zabezpieczyć je przed zalaniem lub zgnieceniem. Możemy wyposażyć nasze biura w proste laminatory przeznaczone do sporadycznego użytku lub w bardziej zaawansowane modele o większej mocy, które zapewniają szybsze laminowanie. Porównaliśmy dwa popularne modele laminatorów, aby wskazać najważniejsze różnice i oferowanych funkcjach. Sprawdź, który laminator będzie odpowiedni do Twojego biura lub domu.

czytaj całość

Niszczarka VS 711 CD lub VS 1202 CD nie działa/nie reaguje – co robić?

Częstą przyczyną tego, że modele VS 711 CD i VS 1202 CD przestają działać, jest uszkodzony element czujnika w koszu na ścinki. Aby to zweryfikować, ściągnij głowicę niszczarki z kosza i przyjrzyj się elementom czujnika na lewej ściance wewnątrz kosza.

czytaj całość

Dlaczego olejowanie noży tnących w niszczarkach cross-cut jest ważne?

Odpowiednie dbanie o niszczarkę wydłuża żywotność urządzenia i usprawnia jego obsługę. Pamiętaj o smarowaniu noży tnących dedykowanymi preparatami w modelach niewyposażonych w automatyczny tryb smarowania – rób to regularnie, by zapewnić sobie wysoką jakość użytkowania przez bardzo długi czas. Nasi specjaliści sugerują, by robić to raz na jedno zapełnienie kosza na ścinki.

czytaj całość
z 2