+48 32 420 11 11

pon. - pt.: 08:00 - 16:00

Blog

Zapraszamy na nasz blog poświęcony tematom takim jak organizacja pracy i przestrzeń biurowa. Skorzystaj z porad ekspertów, którzy podpowiadają, jak zwiększyć efektywność pracy dzięki wykorzystaniu odpowiednich sprzętów biurowych. Prezentujemy najnowsze rozwiązania w zakresie organizacji przestrzeni biurowej, inspirujące do tworzenia nowoczesnego i komfortowego miejsca pracy.

 

10 rzeczy, które warto przechowywać w domowym sejfie

Cenne i unikatowe przedmioty w naszym domu wymagają należytej ochrony. Najprostszą formą zapewnienia im bezpieczeństwa jest oczywiście korzystanie z sejfów, które coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Zobacz listę 10 rzeczy, które warto chronić właśnie za pomocą sejfów.

czytaj całość

IDEAL – definicja niemieckiej jakości

Jak zapewne zauważyłeś, produkty IDEAL – niszczarki do papieru, gilotyny i oczyszczacze powietrza – opatrzone są hasłem „Made in Germany”, będącym poświadczeniem o niemieckiej jakości. Ale czy wiesz, co to właściwie znaczy?

czytaj całość

Dystrybutory wody bez podłączenia do sieci wodociągowej – kiedy warto je wybrać?

Dystrybutory wody filtrowanej coraz częściej pojawiają się w zakładach pracy, obiektach użyteczności publicznej, a nawet w domach. Nowym segmentem produktów w tej kategorii są dystrybutory z odwróconą osmozą, które nie wymagają podłączenia do sieci wodociągowej. Opisujemy, w jaki sposób działają, a także kiedy warto je wybrać.

czytaj całość

Czy opłaca się samodzielne napełnianie powietrzem poduszek i mat foliowych?

Samodzielna produkcja wypełniaczy foliowych czy zakup gotowych poduszek napełnionych folią? Przed takim dylematem stoi wielu właścicieli biznesów e-commerce. Przygotowaliśmy kalkulację, w której porównujemy koszty zapakowania przesyłek z użyciem gotowych wypełniaczy oraz tych samodzielnej produkcji. Sprawdź, która opcja bardziej się opłaca.

czytaj całość

Kosz na śmieci do biura – jaki wybrać?

Odpowiednia aranżacja przestrzeni biurowej wpływa na estetykę biura oraz na efektywność pracy. Ze względu na przeznaczenie kosze na śmieci są raczej koniecznym elementem wyposażenia, a nie ozdobą. W niniejszym artykule wskażemy, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, aby wybrany kosz był nie tylko praktyczny, ale także pasował do estetyki biura.

czytaj całość

Jak zabezpieczać paczki z delikatnymi towarami?

Zapewnienie odpowiedniej ochrony delikatnym przedmiotom podczas wysyłki to duże wyzwanie dla podmiotów e-commerce i całej branży logistycznej. Kluczową rolę w procesie pakowania odgrywa zastosowanie materiałów i opakowań amortyzujących wstrząsy, które mogą pojawić się podczas transportu. Przeczytaj nasz praktyczny poradnik, który pomoże Ci zabezpieczyć nawet najbardziej narażone na uszkodzenie towary.  

czytaj całość

Jak laminować papier o niestandardowym kształcie, jak na przykład pomoce dydaktyczne czy wycinanki w szkołach lub przedszkolach?

Laminowanie materiałów o niestandardowych kształtach to częsty przypadek zwłaszcza w pracy nauczycieli i wychowawców, którzy chcą trwale zabezpieczać prace dzieci czy pomoce dydaktyczne, w tym również wycięte elementy o nieregularnych kształtach. Takich materiałów nie należy jednak laminować tak samo jak dokumentów o typowym formacie odpowiadającym rozmiarowi folii laminacyjnych, ponieważ folia mogłaby się zaciąć wewnątrz urządzenia. Jak zatem postępować w takim przypadku? To proste!

czytaj całość

Jak działają dystrybutory wody z odwróconą osmozą?

Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawia, że systemy filtrujące wodę zyskują coraz większą popularność. Dzięki filtrom oraz dystrybutorom wykorzystującym technologię odwróconej osmozy czystą wodę do picia możemy mieć zarówno w naszych domach, jak i biurach. Dowiedz się, w jaki sposób działają dystrybutory wody wykorzystujące odwróconą osmozę oraz w jakich warunkach warto z nich korzystać.

czytaj całość

Jak dbać o dystrybutor wody Miraqua, aby służył przez wiele lat?

Dystrybutor wody Miraqua to wygodne rozwiązanie w zakresie zdrowego trybu życia i jego komfortu. Swobodny i szybki dostęp do czystej, wzbogaconej w minerały wody o różnych temperaturach ułatwia codzienne nawadnianie organizmu i przygotowywanie ulubionych napojów z zachowaniem wszystkich ich właściwości. Aby jednak w pełni cieszyć się smakiem i atrybutami podawanej przez dystrybutor wody oraz oferowanymi przez urządzenie funkcjami, należy odpowiednio zadbać o jego kondycję. Wszelkie wskazówki i instrukcje dotyczące pielęgnacji Twojego dystrybutora znajdziesz w niniejszym artykule.

czytaj całość

Sterylizacja powietrza w domu z oczyszczaczami Airfree

Rynek urządzeń służących do usuwania zanieczyszczeń z powietrza rośnie z każdym rokiem. Poza oczyszczaczami wyposażonymi w filtry dostępne są także modele wykorzystujące metodę sterylizacji. Dowiedz się, na czym polega ta technologia, a także jaka jest jej skuteczność w porównaniu z oczyszczaczami wyposażonymi w klasyczne filtry.

czytaj całość

Zalety kalendarzy książkowych

Ręczne sporządzanie zapisków sprzyja zapamiętywaniu informacji i pozwala zapisywać je w absolutnie dowolny sposób. Czasem łatwiej jest zaplanować dzień, zorganizować spotkanie czy po prostu poukładać sobie to, co kłębi się w głowie, zapisując wszystko w formie tabeli bądź mapy myśli. Zastanawiasz się, czy warto korzystać z kalendarza papierowego? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak! Przeczytaj, dlaczego warto to robić także w dobie cyfryzacji.

czytaj całość

Bindowanie dla początkujących: wszystko, co musisz wiedzieć

Czy chciałbyś, aby Twoja dokumentacja była oprawiona profesjonalnie? Bindowanie pozwala uzyskać elegancki wygląd dokumentów papierowych, który jest szczególnie istotny w przypadku materiałów projektowych, reklamowych i handlowych. Przedstawiamy najważniejsze informacje i wskazówki, dzięki którym zachwycisz swoich partnerów biznesowych profesjonalną oprawą dokumentacji. A bindować można na wiele sposobów…

czytaj całość

Jak urządzić domowe biuro? 7 urządzeń w domowym biurze

Domowe biura stają się coraz częściej głównymi ośrodkami naszej aktywności zawodowej.  Odpowiednio dobrane sprzęty nie tylko ułatwiają wykonywanie zadań, ale też inspirują do dalszego rozwoju i twórczego myślenia. Poznaj 7 urządzeń, które powinny znaleźć się w każdym nowoczesnym domowym biurze.

czytaj całość

Ergonomia pracy biurowej

Nieprawidłowa organizacja stanowiska pracy może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, produktywność oraz zdrowie. Niezależnie od tego, czy pracę wykonujemy w biurze, czy w naszym domu, powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o stworzenie wygodnej i bezpiecznej przestrzeni. Sprawdź, jakie czynniki wypływają na ergonomię pracy biurowej.

czytaj całość

Jak zapakować paczkę?

Przedsiębiorcy z branży e-commerce doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na zadowolenie klientów oraz koszty prowadzenia biznesu ma prawidłowe pakowanie towarów. Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą Ci zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczek opuszczających magazyn.

czytaj całość

Najlepsze obcinarki i gilotyny – TOP 10 urządzeń do biura

Potrzeba przycięcia dokumentu lub pliku kartek papieru pojawia się niemal w każdej firmie. Cięcie papieru z wykorzystaniem nożyczek może okazać się niewystarczająco precyzyjne. Do wykonywania tego typu zadań służą obcinarki i gilotyny, które umożliwiają docinanie arkuszy do interesujących nas wymiarów. Przygotowaliśmy listę 10. rekomendowanych modeli, które będą odpowiednie dla biur i zakładów obsługujących różne ilości dokumentów papierowych.

czytaj całość

Czym ciąć papier? Narzędzia do precyzyjnego cięcia papieru

Papier to łatwy w obróbce materiał, znajdujący szereg zastosowań w pracy biurowej. Jeśli zależy nam na uzyskaniu konkretnego formatu papieru, konieczne będzie wykorzystanie odpowiedniego sprzętu. Sprawdź sposoby na szybkie i wygodne cięcie papieru. Zobacz, jakie urządzenia pomogą Ci w uzyskaniu jego idealnego rozmiaru.

czytaj całość

Analiza trendów w pracy biurowej w Polsce 2023

Polska na tle krajów Europy Środkowej wyróżnia się szczególnie dynamicznym rozwojem sektora usług, w którym kluczową rolę odgrywają pracownicy biurowi. Czym charakteryzuje się ta grupa? Sprawdź najciekawsze statystyki i trendy dotyczące pracowników umysłowych w Polsce w 2023 r.  

czytaj całość

15 najważniejszych pytań przy wyborze niszczarki

Zastanawiasz się nad zakupem niszczarki do swojego domu lub biura? W artykule odpowiadamy na 15 najczęstszych pytań zadawanych przez naszych klientów, którzy szukają niszczarek najlepiej dopasowanych do swoich potrzeb.

czytaj całość

Jak niszczyć dokumenty zgodnie z RODO?

Wszystkie podmioty, które gromadzą i przetwarzają dane osobowe, zobowiązane są do ochrony tych danych przed nieuprawnionym dostępem. Wprowadzenie RODO ma na celu regulację kwestii związanych z bezpiecznym wykorzystywaniem, przechowywaniem i usuwaniem danych osobowych. Sprawdź, w jaki sposób powinno przebiegać niszczenie danych lub dokumentów zapisanych na różnych nośnikach zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem.

czytaj całość

Różnice między bindowaniem w systemach METALBIND i C-BIND

Czy jest możliwe szybkie i proste bindowanie dokumentów bez konieczności dziurkowania, klejenia i zszywania papieru? Oczywiście! Systemy bindowania METALBIND i C-BIND to zdecydowanie najłatwiejsze systemy bindowania dokumentów. Bindownice pracujące w obu systemach obsługuje się niezwykle prosto, a dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych okładek i akcesoriów bez problemu oprawisz dokumentację dokładnie tak, jak chcesz. Ale który system wybrać: METALBIND czy C-BIND? Sprawdź, czym się różnią!

czytaj całość

Niszczarki - klasy ochrony

Sprawdź klasy tajności niszczenia dokumentów zgodnie z normą DIN 66399, a także stopnie tajności dokumentów w kategoriach P, O, T, E, F oraz H.

czytaj całość

Nablatowe, bezbutlowe dystrybutory wody – czy warto?

Pracodawcy mają obowiązek zapewnienia swoim pracownikom wody pitnej. W przestrzeniach biurowych najczęściej spotykamy klasyczne dystrybutory z ciężkimi plastikowymi butlami. W ostatnim czasie pojawiły się jednak dużo bardziej funkcjonalne i estetyczne rozwiązania. Opisujemy, jak działają nablatowe, bezbutlowe dystrybutory wody i rekomendujemy kilka sprawdzonych modeli. Sprawdź, dlaczego bezbutlowe dystrybutory do wody już niedługo staną się standardowym wyposażeniem biura.   

czytaj całość

Wszystko o wypełniaczach powietrznych do kartonów

Zastanawiasz się nad wykorzystaniem wypełniaczy powietrznych w swoim sklepie internetowym? Podpowiadamy, na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do samodzielnej produkcji tego typu wypełniaczy. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze rodzaje wypełniaczy powietrznych i dlaczego warto po nie sięgnąć.

czytaj całość
z 2