+48 32 420 11 11

pon. - pt.: 08:00 - 16:00

Laminatory biurowe uniLAM A3 Basic i uniLAM A3 – porównanie modeli

Laminowanie pozwala uzyskać estetyczny wygląd dokumentów i zabezpieczyć je przed zalaniem lub zgnieceniem. Możemy wyposażyć nasze biura w proste laminatory przeznaczone do sporadycznego użytku lub w bardziej zaawansowane modele o większej mocy, które zapewniają szybsze laminowanie. Porównaliśmy dwa popularne modele laminatorów, aby wskazać najważniejsze różnice i oferowanych funkcjach. Sprawdź, który laminator będzie odpowiedni do Twojego biura lub domu.

Laminator biurowy uniLAM A3 Basic

Laminator uniLAM A3 Basic to pomocne urządzenie dla każdego, kto chce zabezpieczyć dokumenty przed zniszczeniem, zalaniem czy zgnieceniem. Może być wykorzystany zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. UniLAM A3 Basic obsługuje różne formaty papieru – od wizytówek po format A3. Dzięki ogrzewanym wałkom równomiernie pokrywa folią cały dokument i skutecznie łączy krawędzie folii i eliminuje w ten sposób ryzyko powstawania szczelin, przez które mogłyby przenikać zanieczyszczenia lub woda. 

opus unilam a3 basic 1688536994
Laminator uniLAM A3 Basic

Laminator oferuje dwa tryby pracy i przystosowany jest do laminowania dokumentów z użyciem folii o różnej grubości. Przełącznik temperatury umożliwia wybór pozycji między 80 µm a 100/125 µm, w zależności od wybranej folii. Sprzęt jest gotowy do pracy po 3 minutach od włączenia. Maksymalna prędkość laminacji na poziomie 300 mm na minutę pozwala zabezpieczyć dokument o formacie A4 w niecałe 60 sekund.

 

Bezpieczne użytkowanie zapewnia wbudowany system antyblokujący ABS, dzięki któremu możemy łatwo usunąć folię. W przypadku zakleszczenia się dokumentu wewnątrz laminatora możemy natychmiast zatrzymać proces laminacji i wyciągnąć folię.

 

Komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacji to kolejne zalety laminatora. Jeśli więc szukasz urządzenia o kompaktowych wymiarach i korzystnej relacji ceny do jakości, to laminator uniLAM A3 Basic z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Laminator biurowy uniLAM A3

Laminator uniLAM A3 to bardziej zaawansowane urządzenie, które cechują szybka gotowość do pracy i możliwość zastosowania grubszych folii. Laminator uniLAM A3 został wyposażony w system ogrzewanych czterech wałków. Czas ich nagrzewania wynosi zaledwie 1,5 minuty. Gotowość do pracy jest sygnalizowana zapaloną diodą LED. Urządzenie osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie szybkości pracy na poziomie 315 mm na minutę.

opus unilam a3 1688536994
Laminator OPUS uniLAM A3

Laminator uniLAM A3 może działać w jednym z trzech trybów. Regulator temperatury umożliwia wybór temperatury odpowiedniej dla folii o grubości: 80 µm, 100/125 µm lub 175 µm. Urządzenie oferuje szeroki zakres temperatur od 0°C do 150°C. Możemy korzystać z opcji laminowania na zimno i na gorąco. Laminowanie na zimno polecane jest do zabezpieczania delikatnych i wrażliwych na ciepło powierzchni zdjęć lub dokumentów o nietypowym wykończeniu.

 

UniLAM A3 w porównaniu do modelu uniLAM A3 Basic oferuje szybszą pracę w aż trzech trybach. Ma wyższą moc i więcej wałków, dzięki czemu może laminować dokument z większą precyzją. Laminator został wyposażony w przycisk rewers, dzięki któremu można łatwo wycofać dokument ze szczeliny. Jest to praktyczna funkcja, z której korzysta się w momencie zacięcia się folii laminującej.

 

Sprawdź nasz poradnik: Jak wybrać laminator do biura?

Laminatory uniLAM A3 Basic oraz uniLAM A3 – porównanie parametrów

Jeśli szukamy urządzenia do sporadycznego użytku, gwarantującego skuteczne zabezpieczanie powierzchni dokumentu, z pewnością wystarczający będzie laminator uniLAM A3 Basic. Jeśli jednak oczekujemy szybszej gotowości do pracy i możliwości laminacji grubszych folii, powinniśmy zdecydować się na uniLAM A3. Dla ułatwienia wyboru przedstawiamy tabelę z porównaniem najważniejszych parametrów technicznych obu laminatorów.

Parametr

Laminator uniLAM A3 Basic

Laminator uniLAM A3

Maksymalny format laminacji

A3

A3

Maksymalna prędkość laminacji

300 mm/min

315 mm/min

Maksymalna grubość dokumentu z folią

0,5 mm

0,5 mm

Maksymalna grubość folii

125 µm

175 µm

Czas nagrzewania

3 min

1,5 min

Zakres temperatur

100–140°C

0–150°C

Ilość trybów laminacji

2

3

Opcje prędkości laminacji

1

1

Ilość wałków

2

4

Rodzaj wałków

nieamortyzowane

nieamortyzowane

System grzewczy

wałki ogrzewane od zewnątrz

wałki ogrzewane od zewnątrz

Moc

245 W

650 W

Laminacja na zimno

Nie

Tak

Rewers

TAK (ABS)

Tak

Sygnały świetlne

Tak

Tak

Sygnały dźwiękowe

Nie

Nie

Waga (netto/brutto)

1,8 kg / 2,1 kg

3,75 kg / 4,25 kg

Wymiary (wys. × szer. × głęb.)

67 mm × 440 mm × 135 mm

100 mm × 470 mm × 170 mm

Gwarancja

2 lata

2 lata