+48 32 420 11 11

pon. - pt.: 08:00 - 16:00

Niszczarki - konserwacja

Sprawdź, jak dbać o prawidłową eksploatację niszczarki, aby zapewnić jej trwałość i wysoką wydajność.

baner niszczarki konserwacja 1683887431
Pracownica biurowa przy laptopie

Jak dbać o prawidłową eksploatację?

Przede wszystkim należy stosować się do wskazówek zawartych w instrukcji obsługi. Inaczej bowiem wygląda konserwacja i eksploatacja urządzeń budżetowych, a inaczej tych z najwyższej półki. Te drugie posiadają wiele systemów i zabezpieczeń, które praktycznie czynią je urządzeniami bezobsługowymi. Co jeśli nie posiadamy urządzenia z najwyższej półki?

Należy nie przeciążać urządzenia, gdyż większość z nich (szczególnie niszczarki domowe) nie nadaje się do pracy ciągłej. Trzeba też pamiętać, aby nie podawać zbyt dużej ilości papieru do szczeliny podawczej. Nie wolno również niszczyć materiałów, do których niszczarka nie jest przystosowana. By niszczarka długo nam służyła należy usuwać z dokumentów zszywki i spinacze biurowe, także w modelach, które są na nie odporne – niszczarki służą do niszczenia papieru, a nie metalowych części…

Niszczarka Opus
Olej do niszczarek Opus

Niszczarka jak każde urządzenie mechaniczne pracujące w ciężkich warunkach wymaga smarowania. Tutaj z pomocą przychodzi olej do smarowania noży tnących.

 

Przeczytaj też: Dlaczego olejowanie noży tnących w niszczarkach cross-cut jest ważne?

Możemy także użyć specjalnych kopert nasączonych olejem. To proste i bezproblemowe rozwiązanie: gotową, nasączoną olejem kopertę wystarczy zniszczyć wpuszczając do szczeliny podawczej, noże automatycznie zostaną nasmarowane odpowiednim olejem. Unikniemy ewentualnego przypadkowego rozlania oleju na ubranie czy biurko, a niszczarka zostanie zabezpieczona.

Niszczenie dokumentów w niszczarce
Olej do niszczarek biodegradowalny Opus

W najwyższych modelach proces olejenia odbywa się automatycznie i tutaj należy tylko wymieniać pojemnik z olejem, gdy poprzedni się skończy. Oczywiście urządzenie poinformuje o tym fakcie.