+48 32 420 11 11

pon. - pt.: 08:00 - 16:00

Niszczarki – dobór niszczarki

NISZCZARKI - Dobór niszczarki - baner

Jak wybrać odpowiednią niszczarkę?

Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której musiał w bezpieczny sposób pozbyć się dokumentów. Najprostszym podziałem jest podział wg. zastosowania. Dla wielu z nas taki podział będzie zadowalający lecz, żeby naprawdę dobrze wybrać urządzenie powinniśmy się skupić na podstawowych jej parametrach i odpowiedzieć na kilka dodatkowych pytań:

Do jakiego użytku będzie stosowane urządzenie?

Tutaj pomocna będzie dla nas nowa norma DIN 66399, a w szczególności kategoria P. W przypadku użytkowników domowych zazwyczaj są to jakieś pojedyncze kartki może jakieś ulotki czy jakieś nie potrzebne materiały promocyjne. Dla tych użytkowników wystarczająca będzie niszczarka z kategorią P-1. Natomiast, gdy dane są bardziej poufne np. korespondencja firmowa, dane teleadresowe itp. musimy przyjrzeć się urządzeniom spełniającym co najmniej kategorię P-2. W przypadku bardzo poufnych danych takich jak numery kont bankowych, dokumenty podatkowe, oferty itp. będzie to już kategoria P-3.

 

Przeczytaj więcej na temat stopni tajności dokumentów w artykule o Klasach ochrony niszczarek - ISO/IEC 21964.

Niszczarka OPUS - ekonomia
Niszczarka wysokowydajna IDEAL

Podobne pytanie powinni zadać sobie pracownicy biurowi. Tutaj mogą się dodatkowo pojawić takie dokumenty jak: bilanse, listy płac, wszelkiego rodzaju umowy, dokumentacja medyczna, gdzie potrzebne będzie urządzenie co najmniej kategorii P-4. W przypadku np. patentów, dokumentacji konstrukcyjnej, analizy konkurencji to już kategoria P-5. Dla dokumentacji dotyczącej badań i rozwoju lub dokumentacji urzędowej będzie to kategoria P-6. Dodatkowo jeśli są to pracownicy z sektora, gdzie obowiązują najwyższe wymagania odnośnie bezpieczeństwa np. policja, wojsko czy sądy najprawdopodobniej będzie potrzebne urządzenie z najwyższą możliwą kategorią P-7.

Jak bardzo tajne są te materiały?

Na to pytanie już po części odpowiedzieliśmy sobie w punkcie pierwszym. Możemy przyjąć generalną zasadę, że im bardziej tajne dokumenty tym wyższa musi być kategoria P.

 

Przeczytaj, jak niszczyć dokumenty zgodnie z RODO.

OPUS - bezpieczeństwo
Niszczarki CD

Czy będziemy niszczyć także inne materiały?

Jeśli chcemy, żeby urządzenie było jedynie do niszczenia papieru śmiało możemy pominąć inne parametry. Jeśli natomiast wśród materiałów do zniszczenia znajdują się też: płyty kompaktowe (CD, DVD, Blue-Ray itp.), karty plastikowe (karty identyfikacyjne, karty bankowe itp.) lub filmy czy klisze musimy sprawdzić czy dane urządzenie posiada taką możliwość.

Jaki przewidujemy budżet na urządzenie?

Bardzo często jest to jedno z najważniejszych jak nie najważniejsze pytanie jakie musimy sobie zadać. Nie o to bowiem chodzi, żeby kupić urządzenie na wyrost, którego prawdopodobnie nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać z drugiej jednak strony kupowanie urządzenia najtańszego, które poddamy dużym obciążeniem zapewne skończy się uszkodzeniem urządzenia lub trwałą awarią. Każdy z nas musi znaleźć swój złoty środek.

NIszczarki budżet
OPUS - kontakt

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże Państwu w wyborze odpowiedniego urządzenia. W razie, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z naszymi handlowcami. Wszystkie dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce Kontakt. Wszelkich niezbędnych informacji udzielą Państwu także nasi partnerzy handlowi na terenie całego kraju.

Niszczarki do biura – polecane modele

Nie wiesz, który model niszczarki wybrać? Na podstawie powyższych wskazówek nasi specjaliści wytypowali 8 dostępnych w naszej ofercie urządzeń, które z powodzeniem poradzą sobie w zróżnicowanych warunkach biurowych. W propozycjach zawarliśmy zarówno niewielkie urządzenia dla mniejszych przedsiębiorstw, jak i większe modele, przeznaczone dla średnich i dużych firm.

OPUS CS 2212 CD

Naszą listę propozycji otwiera OPUS CS 2212 CD. Niszczarka przybiurkowa (poziom bezpieczeństwa P-4), którą możemy wykorzystać także do niszczenia kart z paskiem magnetycznym i płyt CD. Urządzenie jest w stanie zniszczyć 12 kartek 80 g/m2 jednocześnie i posiada 25-litrowy pojemnik na ścinki. W połączeniu z nowoczesnym, minimalistycznym designem otrzymujemy urządzenie, które idealnie sprawdzi się w mniejszych biurach.

Shredcat 8250 CC

Shredcat 8250 CC zapewnia poziom bezpieczeństwa P-4 i sprawdza się również w niszczeniu klisz i mikrofilmów. Na tle urządzeń konkurencji w swojej klasie cenowej wyróżnia się mocnym silnikiem, cichą pracą oraz bardzo niskim poborem energii. Możliwość niszczenia do 8 kartek jednocześnie oraz 20-litrowy pojemnik to optymalne parametry niszczarki dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw.

OPUS TS 2215 CD

Niszczarka OPUS TS 2215 CD niszczy papier (poziom tajności P-4), karty z paskiem magnetycznym, elektroniczne nośniki danych, a także płyty CD/DVD i Blu-ray. Model ten został zaprojektowany z myślą o jak najwydajniejszej i bezproblemowej pracy w środowisku biurowym. Posiada liczne funkcje zapewniające wygodną obsługę, m.in. fotokomórkę, funkcję automatycznego zatrzymania w przypadku przepełnienia kosza na ścinki, a także system START/STOP. Warte uwagi są także elegancka obudowa i obecność kółek, które pozwalają na łatwy transport pomiędzy pomieszczeniami. Wszystko to sprawia, że TS 2215 CD jest jedną z najczęściej kupowanych niszczarek biurowych dostępnych w naszej ofercie.

OPUS CS 2208 CD

OPUS CS 2208 CD to niszczarka biznesowa zapewniająca bezpieczeństwo na poziomie P-5, przeznaczona dla firm operujących na danych o wysokim stopniu tajności. Urządzenie to może być używane również do niszczenia kart płatniczych i płyt CD/DVD. Zaawansowana konstrukcja i ostre noże bez problemu radzą sobie także z kartkami spiętymi zszywkami lub spinaczami. Model ten jest w stanie zniszczyć do 8 arkuszy papieru jednocześnie. Kompaktowe wymiary i kółka jezdne zapewniają wygodny transport.  Co ważne, CS 2208 CD posiada osobny kosz na pozostałości po nośnikach innych niż papier, który ułatwia segregowanie odpadów.

Shredcat 8280 CC

Niszczarka Shredcat 8280 CC wyposażona jest w automatyczny podajnik papieru, który mieści do 150 arkuszy, oraz wyjątkowo wygodny panel sterowania z diodami LED. Urządzenie zapewnia poziom bezpieczeństwa P-4 i może służyć do niszczenia szerokiego przekroju nośników, w tym kart, płyt, kliszy i mikrofilmów. Tym, co szczególnie przyciąga naszą uwagę, jest wysoka wydajność, wygoda korzystania i mechanizm wahadłowy, odpowiadający za równomierne ułożenie ścinek na powierzchni kosza. Technika ta likwiduje problem powstawania tzw. zatorów stożkowych. Wartą uwagi alternatywę dla omawianej niszczarki może stanowić model Shredcat 8285 CC, wyposażony w 53-litrowy pojemnik i podajnik na aż 350 arkuszy papieru.

IDEAL 2604 CC

Niszczarka IDEAL 2604 CC należy do serii urządzeń profesjonalnych, przeznaczonych do biur wymagających możliwości ciągłego niszczenia dokumentacji. Mocny silnik 640 W, pojemność kosza aż 100 litrów i możliwość niszczenia do 15 arkuszy jednocześnie sprawiają, że urządzenie w pełni odpowiada na potrzeby firm operujących na dużych ilościach dokumentów papierowych, kart z paskiem magnetycznym, nośników elektronicznych i płyt. Innowacyjny inteligentny przełącznik easy switch ze zintegrowanymi przekaźnikami upraszcza obsługę jeszcze bardziej.

 

2604 CC bez problemu radzi sobie ze zszywkami i spinaczami biurowymi, a to dzięki najwyższej jakości nożom ze stali hartowanej firmy Krug & Preiser i zaawansowanej elektronice, która kontroluje pracę niszczarki. Model ten został nagrodzony niemiecką nagrodą Blue Angel za bardzo niskie zużycie energii.

OPUS dataPREDATOR

Naszą ostatnią propozycją jest OPUS dataPREDATOR – specjalistyczne urządzenie przeznaczone do niszczenia nośników danych, takich jak dyski HDD 2,5” i 3,5”, dyski SSD, pendrive’y, telefony komórkowe czy tablety. Dzięki zastosowaniu mechanizmu mimośrodowego niszczarka zapewnia nacisk aż 1,5 tony, który przekłada się na szybką perforację lub cięcie bez konieczności używania dużej siły przez operatora. W zestawie znajdują się przystawki i narzędzia do przecinania różnych typów nośników.

Zobacz również: